PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=413587}

Na gorąco

Redacted
6,1 939
ocen
6,1 10 1 939
3,7 3
oceny krytyków
Na gorąco
powrót do forum filmu Na gorąco

niewygodne tematy u nas się nie wyświetla.Niepotrzebna cenzura. Tak samo jak nie ma co
się spodziewać polskiej premiery Zaginionego grobowca Jezusa Jamesa Camerona.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Może to nie cenzura? Może to dlatego, że "odkrywca" grobowca od jesieni 2008 r - a więc 1,5 roku po nakręceniu filmu Camerona siedzi w izraelskim więzieniu za oszustwa i fałszowanie artefaktów a potem ich rozprowadzanie po świecie za ciężkie miliony jako autentyki. Może dlatego nie ma się co spodziewać polskiej premiery? Chyba, że gościa wsadzili za pomówienia a macewy z I w., które "postarzał" a które znaleźli u niego w kiblu - ktoś mu podrzucił.
Niemniej przed napisaniem swojego postu uczciwie było by, abyś choć spróbował coś o tym poczytać.
Podejrzewam, że Cameron bardzo żałuje, że pośpieszył się z nakręceniem "Grobowca (...)".

jabu

Co ty nie powiesz? Briana de Palmę też zapuszkowali? No patrz, też nic o tym nie czytałem.
Byłoby łatwiej się odnieść do twoich "rewelacji" gdybyś napisał o kogo ci chodzi. Bo chyba nie o reżysera "Zaginionego grobowca" Simcha Jacobovici, adiunkta religioznawstwa kanadyjskiego Uniwersytetu w Huntington,trzykrotnego laureata nagrody Emmy za "wybitne dziennikarstwo śledcze i zdobywcy mnóstwa innych nagród? Myślę, że Cameron nie ma specjalnie czego żałować. Film dokumentalny robi się po to by przedstawić i naświetlić temat,nawet jeśli sprawa okazałaby się fałszerstwem,a tak twierdzą niemal wyłącznie "naukowcy" watykańscy i religijne ortodoksy. Trudno by zajęli inne stanowisko. Fakt,że "odkrywca" grobowca,kogokolwiek masz na myśli(grób odkryto w 80 roku,może więc kogoś z ekipy biorącej w tym udział?Postaraj się na drugi raz wyrażać precyzyjniej)okazał się oszustem nie świadczy o tym,że i grobowiec jest oszustwem.
Zwolennicy teorii o historyczności Jezusa też uciekali się do fałszerstw,jak choćby sfałszowane wstawki o Jezusie w dziełach Józefa Flawiusza, ale to przecież nie jest dowodem na to,że Jezus nie istniał. Każdy próbuje udowodnić to w co wierzy.Niestety niektórym wiara tak bardzo przesłania rozum,że nie potrafią być uczciwi,nawet wobec siebie. Przykładem może być słynny Całun Turyński,którego wiek badali naukowcy z całego świata i wynik ich pracy był nieodmiennie skorelowany z ich światopoglądem. Katoliccy badacze utrzymują,że to dwutysiącletni autentyk,a ateiści,że czternastowieczny falsyfikat. Póki co,nikt nie udowodnił też fałszywości grobu Jezusa o ile wiem. Może oprócz poczytania o czymś powinieneś wziąć pod uwagę,że istnieją także inne punkty widzenia niż twój...

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Odpowiedzi udzieliłem w miejscu, gdzie będzie bardziej na miejscu, czyli na stronie z Lost Tomb of Jesus:
http://www.filmweb.pl/film/Zaginiony+grobowiec+Jezusa-2007-427397/discussion/Cie kawe+dlaczego+nie+by%C5%82o+polskiej+premiery...,1899342
zakładając, że tam powinna się toczyć ta dyskusja.

eltoro10000

Film będzie dzisiaj na Zone Europa

choojniak

Dzięki,obejrzałem. Bardzo ciężki w odbiorze,choć wymowa i przesłanie porażające.

ocenił(a) film na 4
eltoro10000

Nie było bo to najgorszy film De Palmy. Bardzo zły.:-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones