PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=413587}

Na gorąco

Redacted
6,1 939
ocen
6,1 10 1 939
3,7 3
oceny krytyków
Na gorąco
powrót do forum filmu Na gorąco

Najnowszy film Briana De Palmy "Redacted" otrzyma nagrodę UNICEF, przyznawaną corocznie na Festiwalu Filmowym w Wenecji dla filmu, który najlepiej i najpełniej obrazuje wartości oraz ideały UNICEF.

ocenił(a) film na 7
JackieEs

Ja w gwoli ścisłości dodam, że De Palma otrzymał Srebrnego Lwa za Redacted. Głosy na imdb są bardzo podzielone, Amerykanie głosują raczej na "nie", natomiast głosy użytkowników spoza Ameryki są znacznie bardziej pozytywne. Są w internecie dostępne jakieś sceny, urywki z filmu?

ocenił(a) film na 10
HerrDecadens

Polecam stronę http://www.angelfire.com/de/palma/ na której znajdziesz mnóstwo informacji o De Palmie oraz linki do filmików związanych z "Redacted"...
np. http://www.commeaucinema.com/bandes-annonces=89417.html
Pozdrawiam.

PS. Nie brałbym na poważnie głosów z imdb, ponieważ większość z głosujących wcale filmu nie widziało. Z tego co wiem były tylko 3 pokazy festiwalowe i tyle. Wiele krytycznych opinii wynika też z wymowy filmu, nie wszyscy mogą znieść to, iż żołnierze zostali pokazani w złym świetle. Są przeciwko filmowi już przed jego obejrzeniem.

ocenił(a) film na 7
JackieEs

Wygląda zupełnie inaczej niż te filmy De Palmy, które do tej pory widziałem (chociaż przyznaje było ich niewiele). Wolę sposób prowadzenia kamery z jego starszych filmów, ale prawdę mówiąc ta "z ręki" świetnie tutaj pasuje. Dzięki za link - fragmenty są bardzo intrygujące. Cóż, wydaje mi się, że takie filmy też są bardzo potrzebne. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
HerrDecadens

Sposób filmowania wymuszony został przez pomysł, którym było przedstawienie tej historii za pomocą amatorskich filmików żołnierzy, video-blogów itp., które De Palma musiał wykreować zachowując ich pierwotną formę. Musiał niejako udawać filmowca-amatora.
Przypuszczam jednak, że w "Redacted" De Palma połączył "amatorski" sposób filmowania z mistrzowską reżyserią oraz precyzją w budowaniu napięcia, z których słynie od lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones