PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134196}

As w potrzasku

Ace in the Hole
7,7 1 764
oceny
7,7 10 1 1764
6,6 7
ocen krytyków
As w potrzasku
powrót do forum filmu As w potrzasku

Jest to jedyny amerykanski film fabularny ze zlotej ery Hollywood, który w pełni krytycznie odnosi się do wielkomiejskiego dziennikarstwa. Wilder konfrontuje spokojną lokalną gazetę, jej szefa z reprezentującym wielkomiejskie dziennikarstwo Chuckiem (Douglas). Mamy tu dość umoralniajaca historię jakby stworzoną dla młodych adeptów zawodu dziennikarza. Wszystko pidane w atrakcyjnej formule kina noir. "As w potrzasku" to film, który mimo siedemdziesięciu lat nadal jest aktualny. Trzeba znać.

JohnTheBrave

Nadrobiłem dzisiaj i przyznam, że temat jest ciekawy, ale niestety jako kino noir mnie rozczarował. Od tego gatunku oczekuje zaskoczenia, napięcia a tego mi zabrakło od początku, można było przewidzieć poczynania bohaterów. Szybko było jasne, że główny bohater nie przepuści okazji, aby wykorzystać temat do swoich korzyści natomiast żona mężczyzny, który walczył o życie, zachowywała się jak obojętna przejezdna, oglądająca z boku owe wydarzenia wiec jasne było, że jej na nim nie zależy.

Kirk Douglas owszem aktorsko najbardziej się wyróżniał, ale to moim zdaniem jednak film oglądałem na trzy raz i jedyne sceny warte zapamiętania to te rozgrywające się w jaskini. Niestety ostatecznie oceniam film jedynie na cztery gwiazdki, ponieważ uważam, że kino noir zasługuje na kino, które widza zaskakuje i pozwala trzymać w niepewności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones