PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 18 229
ocen
7,9 10 1 18229
7,3 10
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Po fabule nie wiem do czego ten film zmierzał. Czy cel był tylko taki żeby pokazać stroje, kostiumy, dawny język i obyczaje? A fabuła to co? O czym niby jest? Do czego zmierza?
W jednym z postów napisałem że serial jest chaotycznie nakręcony i sceny skaczą jedna przez drugą.
https://www.filmweb.pl/serial/Sz%C5%8Dgun-2024-10025008/discussion/Wcale+nie+jes t+dobrze...,3406474#post_17099249
To było po emisji pierwszego odcinka. Po obejrzeniu całości nadal jest źle ale do rzeczy...
Odcinki 2 do 4 nawet fajnie się rozkręcały ale potem zaczęło wiać nudą. Największy jednak zarzut mam do porzucania wątków - pokazują coś fajnego, nakręcają widza a potem temat znika. I tak przez cały serial. W drugim odcinku Anjin wyjaśnia rolę Portogalczyków, że mają bazę wojskową w Maroko i mogą się szykować do podboju Japonii. Robi się ciekawie ale temat znika i przestaje istnieć. Potem mamy działa ze statku Anjina, pokazanie ich potęgi. Znowu napięcie rośnie a potem temat... znika. Ostatecznie widz szykuje się na wielką bitwę, jest ostatnie 10min ostatniego 10-tego epizodu a tu bitwy nie ma. Pojawiła się tylko jakaś wzmianka o niej i tylko na tyle starczył budżet?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones