PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 18 307
ocen
7,9 10 1 18307
7,3 10
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Nie wiem, ale dla mnie taka ilość "japońskości" jak w tym serialu robi się niestrawna. Dla przeciętnego widza z zachodu to przesada, dla fanów japońskiej kultury pewnie super. Pierwsze odcinki zaciekawiały, niestety kolejne oglądałem już z rozpędu, aż do 9. Rozczarowują postacie, ktoś tu napisał, że stary Szogun skupiał opowieść na pilocie, w tej wersji mogło by go nie być, nic nie wnosi do historii, jest na pierwszym planie a jakby go nie było. W sumie prosta historia a bardzo zagmatwana nieistotnymi wątkami. Nie ułatwia sprawy fizyczne podobieństwo postaci (zwłaszcza kobiecych), człowiek gubi się kto jest kto i skąd się wziął. Ja rozumiem, emocje na twarzach w amerykańskich produkcjach są czasami sztuczne, ale tutaj nie ma ich wogóle, wszystko trzeba odczytywać z jakiś mikrogestów. Niektóre sceny i dialogi są tak długie, że można przysnąć. Jak ktoś przyjmie tą konwencje, serial mu się pewnie spodoba, ja jednak wolę starego Szoguna. Dla mnie 6/10

ocenił(a) serial na 1
TW_Rozklapiocha

Serial tragiczny. Pierwsza wersja to mistrzostwo świata! Ale producenci zainwestowali kasę i teraz nagminnie zwołują krytyków, aby wychwalać tę nową wersję pod niebiosa. Ludzie to niestety kupują...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones