Brian De Palma

Brian Russell De Palma

7,9
4 728 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Brian De Palma

Jaki jest wasz ulubiony film Briana De Palmy? Mój to "Carrie". Jest to jedna z najlepszych adaptacji Kinga. Obaj panowie sie postarali.

użytkownik usunięty
Atchoo

dla mnie Nietykalni, niesamowity klimat, muzyka oraz sceny na schodach i dachu11maestria!!!!! mogę oglądać aż do bólu

Nietykalni, a jakże :)
Ale spoko są jego wczesne thrillery- Ubranie mordercy, Wybuch itp :)

Atchoo

Życie Carlita
Człowiek z blizną
Swiadek mimo woli
Wybych/Carrie

Pozdrawiam miłośników twórczości tegoż reżysera :)

aptur

zgadzam sie z powyzszym... za to najwiekszy niewypal de palmy to wdg mnie "misja na marsa" ;-)

coolvoice_2

1. Życie Carlita
2. Nietykalni
3. Człowiek z blizną
4 Carrie
5 Ofiary wojny

Misja na marsa daremna - Femme Fatale też nie najlepszy

Mejwen

De Palma nie jest dla mnie jakimś wybitnym reżyserem. W sumie wielu jest filmowców lepszych od niego, ale większość (tych po 1976) jego filmów widziałem...
1. "Nietykalni" - najlepszy film De Palmy, ale to włąściwie nic innego jak zlepek innych filmów gangsterskich, ale nie tylko. Solidna produkcja, ale ani jeden chyba pomysł tutaj wykorzystany nie jest autorstwa De Palmy.
2. "Carrie" - jedna z najlepszych ekranizacji Kinga (do "Lśnienia" się nawet nie umywa) ale tutaj także mamy tylko cudze pomysły. Trochę jest tutaj z włoskich horrorów z lat 70-tych, ale przede wszystkim wiele z Hitchocka...
3. "Człowiek z blizną" - gdyby tego filmu nie nakręcił De Palma to byłby on pewnie dużo lepszy, ale i tak podobał mi się... Główna w tym zasługa aktorstwa, ale w odróżnieniu od wielu filmów z tamtych czasów "Scarface" razi swoją archaicznością...

Co do "Ubrania mordercy", "Świadka mimo woli" czy "Wybuchu" to są to dla mnie średne thrillery bezczelnie czerpiące pomysły całymi garściami od mistrza, Alfreda hitchcocka, a "Wybuch" jest także "zerżnięty" od "Powiększenia" Antonioniego... Ja nawet poszedłbym dalej i nazwał ten film jego przeróbką... Jak chcecie dobrych thrillerów/kryminałów to proponuję obejrzeć produkcje z lat 40-tych czy 50-tych... Teraz kryminały można (niestety) uznać za wymarłe, a jeśli już sie jakiś ukaże to prezentuje tak niski poziom, że płakać się chce...

Albertino

Przypomniałem sobie jeszcze "Ofiary wojny" - owszem, film abrdzo dobry, oceniam go na plus...
"Życia Carlita" nie widziałem...
"Femme Fatale" widziałem i film podobał mi się srednio. Film miał olbrzymi potencjał, a w drugiej połowie wyszła raczej kupa. Mógł być doskonały kryminał, a mamy czasami nawet jakąś nudną papkę, której sie oglądać nie da...

Atchoo

Mnie sie bardzo podobal czlowiek z blizna, ktory nie jest najlepszym filmem gangsterskim, ale ma swoj klimat i byl doskonale zagrany przez Ala Pacino. Film swietnie ukazywal wspinanie sie po szczeblach w mafijnej hierarchii i zatracenie jakiemu sie przy tym ulega.

użytkownik usunięty
zedisdeadbaby

scarface ,carlitos way, unchotables (nietykalni :D) famme fatale de palma to master thebeściak i tyle

zedisdeadbaby

dla mnie zdecydowanie ofiary wojny. mimo, ze juz traci myszka wreszcie zdobyty na dvd cieszy (choc to niefortunne w tym wypadku) podwojnie. poruszajacy i wazny film moim zdaniem! na pewno nie jest arcydzielem ale obraz ten zacheca do zworcenia uwagi na rezysera. takie filmy bowiem nie powstaja przypdakiem.

Atchoo

"Carrie"
"Wybuch"
"Ubranie mordercy"
"Nietykalni"
"Ofiary wojny"
"Mój brat Kain"
"Człowiek z blizną"

Atchoo

dla mnie najlepszy jego film to ,,człowiek z blizną " film który stał się jego moim zdaniem ,,wizytuwką "

Atchoo

Uwielbiam tego reżysera i jego twórczość , numer UNO jak dla mnie to ŻYCIE CARLITA !!!!!!!!!!!!!!!!

Atchoo

pierwsze filmy byly raczej najlepsze ale ogladalem dawno i nie pamietam za bardzo...Scarface to jeden z moich ulubionych filmow :) Nietykalni to niezly film ale myslalem ze bedzie duzo lepszy, w Mission impossible licza sie moze tylko ze dwie sceny a reszta jest do bani, Misja na Marsa jest jeszcze gorsza, ogolem jednak De Palma jest swietnym rezyserem

Atchoo

Najlepsze to po kolei:

Człowiek z blizną
Nietykalni
Życie Carlita
Ofiary wojny

Najgorsze to chyba 2 ostatnie Misja na Marsa i Femme Fatale.

Atchoo

1. Scarface: Film zajebisty a to co zagrał w nim Pacino To już czysty geniusz!
2. Untouchables: Klasa sama w sobie
3. Caelito's Way: Ciągle niesamowity chociaż do Scarface'a się nie umywa, nawet Pacino już nie ten ;)
4. Snake Eyes: Film świetny, może nie rzuca na pyskm, tym razem docenić trzeba geniusz Cage'a
Yo!!

avalansh

Oczywiście, że SCARFACE, ŻYCIE CARLITA i ciekawostka - wiecie, że nawert nie wiedziałem, że to on wyreżyserował, 'Nietykalnych' (ten film to także geniusz) On ma głowę do filmów! No i równie zaskoczony jestem 'Ofiary wojny' - oj swój urok. DE PALMA GENIUSZ, rządzi razem z Kubrickiem, Jacksonem czy Timem Burtonem. Ale i tak najlepszy jest Uwe Bohl :-) /każdy szanujący się kinomaniak (jak ja :-D ) wie, że z uwe to żart)

Atchoo

Mission Impossible;
Nietykalni;
Człowiek z blizną

Atchoo

Mission Impossible;
Nietykalni;
Człowiek z blizną

Atchoo

Mission Impossible;
Nietykalni;
Człowiek z blizną

a_kwitek

1. Wybuch
2. Świadek Mimo Woli
3. Człowiek z Blizną

Atchoo

Scarface. Film wszechczasów jak dla mnie...

Sebeq92

Oczywiście, zgadzam się! Oczywiście, zgadzam się!

Atchoo

Człowiek z Blizną, szczególnie za rolę Ala Pacino.
Ale nie rozumiem dlaczego De Palma dostał za ten film Złotą Malinę!!!!!!

Pacino

"Ale nie rozumiem dlaczego De Palma dostał za ten film Złotą Malinę!!!!!!"
To właśnie świadczy o "profesjonalizmie" tych krytyków. Scarface to kultowy twór. Nawet dzisiaj po tylu latach jest inspiracją dla milionów ludzi. Na Allegro można kupić ciuchy i inne gadżety z wizerunkiem Tonego Montany, usłyszeć słynne dialogi w innych filmach i grach(ze słynnym "Say halo to my little friend" na czele!) a niedawno wyszła gra Scarface. Jedyną równie rozpoznawalną postacią gangsterską ze świata filmu jest chyba tylko Vito Corleone. Oczywiście w Polsce jest dużo ludzi którzy nawet nie kojarzą tego filmu ale to dlatego że nie był on tak często wyświetlany na takim np. Polsacie jak megahity pokroju "Książę w Nowym Jorku" czy "Bohater i Strach":DD

Pacino

Poprawka: dostał tylko NOMINACJĘ do złotej maliny ;)
Ale to właśnie najlepiej oddaje jak bardzo nierozumianym i wciąż nieodkrytym i niedocenionym twórcą jest Brian De Palma. Większość jego filmów zbiera pochlebne recenzje dopiero po jakimś czasie, może po kilku obejrzeniach? A on wciąż robi swoje!

użytkownik usunięty
Atchoo

Życie Carlita

1. Nietykalni - najlepszy, rewelacja 100 %
2. Życie Carlita - dobry
3. Człowiek z blizną - dobry
4. hmmm może Mission: Impossible, ale wątpie :P

nie oglądalem np. oczy węża i ofiary wojny więc nie oceniam :)
ostatnio de palma piprzy wszystkie filmy np. czarna dahlia ...

Atchoo

z tych co znam:
carrie
świadek mimo woli
wybuch
strój mordercy
furia
siostry
ps. niestety jak dotad nie widzialem ;obsesja , upior z raju.

Atchoo

Nietykalni ale wlasnie sciagam Scarface to moze sie cos zmienic ;)

Vin_McQueen

Absolutny nr 1 to Scarface. Arcydzieło w każdym calu.

fidelio

Jasne, trudno się nie zgodzic, wszystko dosknałe, klimat, muzyka, fabuała, akcja...

Atchoo

Nietykalni dla mnie nie tylko najlepszy film De Palmy ale jeden z najlepszych jakie w życiu widzialem. Niesamowity klimat, no i obsada. Dla mnie od tego filmu zaczęli istnieć Kevin Costner i Andy Garcia.Poza tym Mission Impossible, Życie Carlita, Człowiek z blizną. De Palma bardzo dobry reżyser, a jeżeli chodzi o filmy gangsterskie to jest dla mnie królem.

Atchoo

Dla mnie najlepszym filmem Briana De Palmy jest zdecydowanie Scarface. Nie obejrzałem wielu jego filmów ale Człowiek z blizną jest o tematyce którą szczególnie lubię.

Atchoo

Życie Carlita
Carrie
Nietykalni


to naprawdę dobry reżyser, chociaż nie nazwałabym go geniuszem....

Atchoo

Na szczególne wyróżnienia zasługuje za:
"RELAX"
https://www.youtube.com/watch?v=MBVoifHUuIY
i
"DANCING IN THE DARK"
https://www.youtube.com/watch?v=129kuDCQtHs
Wybitne osiągnięcia w dziedzinie wideoklipu.
Pierwszy, bo ma miejsce w... filmie!
Drugi, bo stawia na żywioł, koncert 1:1!

Atchoo

Po prawie dwudziestu latach od zadania pytania i po upływie sześciu od ostatniego wpisu, także ja podzielę się swoją opinią. Otóż, ulubionym (powtarzam - ulubionym, nie zaś najlepszym) filmem B. De Palmy jest dla mnie, często na filmwebie krytykowany - "Świadek mimo woli"... Na podium tej klasyfikacji znalazłyby się jeszcze: "Ofiary wojny" oraz "Życie Carlita".

sulladf

O wow! 19 lat :) pozdrawiam :)

Atchoo

A ja myślałem, że zadający pytanie, to po tylu latach będzie jakimś "użytkownikiem usuniętym". A tu, proszę - taka niespodzianka... Gratuluję wytrwałości i... wierności Filmwebowi... Od kiedy Pan (a może - Pani?) jest na Filmwebie? Czy aby, nie od jego powstania?
Pozdrawiam :)

sulladf

Aż spojrzałam od kiedy jestem i Filmweb mówi, że od zawsze ;) pozdrawiam cieplutko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones