Brian De Palma

Brian Russell De Palma

7,9
4 741 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Brian De Palma

Skusiłęm sie na ten film, gdyż mówiono, że jest podobny do "Scarface - Człowiek z blizną", któy także szalenie mi się podobał (Gangsterskie klimaty i piekne Miami). Tutaj obejrzałem znowu kawał genialnego kino. "Życie Carlito" próćz fabuł genialnie nakręcony, aż czuć na sobie strach. Doskonale zrobione sceny, jak (Spoilery...) m.in Carlito siedzi z kuzynem w barze i wszyscy wiedza, że "coś nie gra", albo te pościgi, wraz z muzyką perfekcyjnie zrobione! Genialna praca kamery i na uwagę zasługuje realizm wszystkeigo co się dzieję (np. wiedziałem, że syn Tony'ego zostanie lad amoment obezwłądniony przez policję w metrze itp...) Albo sceny gdy Carlito już ma byc złąpany i gdy wyciąga broń i czeka przy ścianie - wszystko tak ludzko, genialnie pokazane, normalnie jakbym to ja uciekał. FIlm pokazuje jak trudno jes todejśc od gangsterskeigo życia. Miałem dac 9/10, ale daje 10! De Palma ma chbya słąbość do takich klimatów i to Pacino :-) Acha, jeszcze jedno.... Wolę osobiście włąśnie gangsterski styl De Palmy, niż filmy w stylu "Ojciec Chrzestny" Na nasze czasy "Rodzina Soprano" wymiata. Dobra, bo się rozpisyje nie na temat. Polecam również "Scarface" - oczywiście :-) Albo oczywiście w Żciu CArlita podobało mi się jak gada z włochami przy stole i myśli, co oni sądzą o nim i wiedza na temat tej sytuacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones