Brian De Palma

Brian Russell De Palma

7,9
4 737 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Brian De Palma

Jego filmy to szczyt tandety.Porównywany do Hitchcocka ? Za co , za ilosc filmów ? hahhahha

Pignon

de palma bawi sie stylami , to nie tandeta tylko kicz dobrej jakosci.
w wielu filmach pokazał wrecz wizionerstwo: o chocby w czesc mamo, który spokojnie mozna uznac za prekursora tej tandety TVN-owskiej "big brother" czy tez przewidywał zamachy takie jakie sa dzis , u niego 30 lat temu wysadzano wierzowce.... de palma nie kreci filmów dla przeintelektualizoanych gburów, ani nie kreci łubudu dla dresików. on kreci filmy dla okreslonej niszy.
ale dobrze ze to napisałeś jak wokół rezysera są kontrowersje to znaczy ze jest dobry... jesli wszyscy mieliby o nim takie samo zdanie to oznaczałoby że jest bezpłociowy , taki bigmac : wszyscy wiedza ze niesmaczny , niezdrowy a jednak konsumują.
dorzuce ze glos wiekszosci zwykle jest głosem glupoty , patrz polityka.
wsród moich znajomych glosy na jego temat tez są bardzo podzielone ale wszyscy zgodnie uwielbiają zycie carlita

Pignon

Mam pytanie, czy on nie był zamieszany w produkcję "Leona Zawodowca"? Bo ta scena jak Oldman strzela Reno w tył głowy to mi bardzo pod De Palmę podchodzi.

użytkownik usunięty
Pignon

a Życie Carlita to się oglądało? bo chyba nie. a to wielkie arcydzieło

Pignon a ogladales Człowiek z blizną? To arcydzieło kina z najlepsza w karierze rolą Ala Pacino.

użytkownik usunięty
Pignon

Zgadzam się z założyceilem tematu. De Palma stworzył kilka dobrych filmów, ale patrząc na całą jego filmografie widać w niej w większości produkcje średnie a nawet bardzo słabe.

Wg mnie na tle europejskich twórców Brian De Palma wypada nieciekawie.
Nawet nie śmiem przyrównywać go do Bergmana czy inny wspaniałych europejskich reżyserów...

To dokładnie jak hiczkok = też miał kilka arcydzieł i kilkA NUDniejszych filmów. Zajebiści ignoranci, jak można powiedzieć, że De Palma to cienias obejrzawszy np, Wybuch albo Życie Karlita? Kurcze ludzie, De palma to klasa, nakręcił kilka wybitny filmów! Ale ja rozumiem takie gadanie, w końcu fajnie jest być ekscentrykiem i palnąć coś, co by robiło wielkie Halo!
Co do Wybuchu - nie mósiał kręcić nic więcej, abym cenił go jako interesującego reżysera. Tyle w temacie.

herbatkaherbatnik

a może "musiał"... ................................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones