Brian De Palma

Brian Russell De Palma

7,9
4 732 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Brian De Palma

...najbardziej niedoceniony reżyser w historii kina.

sss_111

popieram

DziurawaMarysia

Dzięki;)

sss_111

jeszcze nominacja do zlotej maliny jako najgorszy rezyser :P

szyszkajr

To już w ogóle żałosne. Szkoda słów.

użytkownik usunięty
sss_111

Nie można zapomnieć o Verhoevenie czy Jarmuschu, ale fakt faktem - De Palma jest niedoceniony. I chociaż nie czuje już takiego pociągu jak kiedyś, do jego dreszczowców, to jednak pozostaje on na zawsze bardzo charakterystycznym twórcą.

ale kto Jarmuscha nie docenia?

sss_111

Na milion procent nikt z holiwoodu nie jest najbardziej niedoceniany. Serio.

sss_111

De Palma nie zrobił nic, co pozwoliłoby mu zostać docenionym. Jego filmy zawsze przepełnione są prostymi środkami, kiczem i patosem. Nakręcił kilka filmów, które po latach zyskały rangę kultu i zaczęto go kreować jago wybitnego reżysera. Choć sam mam ogromny sentyment do jego "Człowieka z blizną" to mam świadomość, iż pod żadnym względem nie jest to arcydzieło. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że Brian to wręcz przeceniany przez wielu twórca. Tak jak wyżej, nie ma nic, przez co można go uznać wybitnym. Nazywanie go drugim Hitchcockiem to już w ogóle absurd na wysokim poziomie.

RustyRyan

Popieram. Udał się jedynie Człowiek z blizną, a to i tylko dlatego, że Al Pacino grał główną rolę. Bo powiedzmy sobie szczerze, reszta aktorów była słaba.

Nietykalni? Beznadzieja. Życie Carlita? Jak wyżej, Pacino. Chociaż nawet Pacino go nie uratował.

Jeden film to za mało, żeby być najlepszym reżyserem...

użytkownik usunięty
sss_111

Nawet nie "chyba", tylko "na pewno".

Właśnie!

sss_111

Zgadzam się, ja go najbardziej cenię na filmy gangsterskie i zabawę konwencją. Widać, że typ po prostu kocha kino i lubi się nim bawić.

ToNy_nafide

Otóż to! "Człowiek z blizną", "życie Carlita", "Nietykalni".

sss_111

i koniec...Scorsese przy nim to BÓG!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones