PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868478}

Wieloryb

The Whale
7,2 54 779
ocen
7,2 10 1 54779
6,2 56
ocen krytyków
Wieloryb
powrót do forum filmu Wieloryb

Film jest lustrem obecnych czasów: antykultury, antywartości. Krytyka starego ale nie dostajemy nic w zamian, puste frazesy, banały. Sam jestem ateistą, ale ta otwarta, stereotypowa krytyka religii chrześcijańskiej mnie mierziła. Jeśli główny bohater nie potrzebuje Boga, czemu ciągle tyle o nim mówi? Przed chrześcijaństwem istniały wierzenia, kultury czy zasady moralne. Grecy mieli swoich filozofów. Główny bohater zaś nie ma żadnych wartości ani zasad, podobnie jak rzekoma przyjaciółka czy była żona, czy pogubiona w życiu córka. Wszyscy pozwalają głównemu bohaterowi na powolne samobójstwo. Charlie chciał mieć dziecko, ale był gejem oszukiwał więc w sprawie swojego heteroseksualizmu. Po rozwodzie nie uczestniczył w życiu dziecka. Złamał życie swoje, żony - obecnie alkoholiczki i dziecka - obecnie creepy nastolatki. Tak naprawdę nigdy nie powinien mieć dzieci. Uczepił się myśli, że zostawiając dziecku pieniądze spłaci swoje kłamstwo, że zostawi po sobie coś dobrego. Dziecko zaś potrzebowało ojca, wzorca, kogoś kto je wychowa. Młoda osoba nie czuje wartości pieniądza, najpewniej nie tak duże oszczędności jak na Amerykę szybko przeje, albo przećpa skoro lubi marihuanę. Charliego nikt nie próbuje ratować przed samozagładą, niby przyjaciółka daje mu duże pudełko z smażonymi kurczakami czy przynosi inne kaloryczne jedzenie. Nigdy mu nie powiedziała by przeszedł na dietę, kolejny krok w fat acceptance movement? Pozostaje mi mieć nadzieję, że głos obecnego pokolenia odejdzie szybko w niebyt i przyjdzie jakiekolwiek inne, inaczej naprawdę ludzkość czeka upadek i czasy ostateczne. Pozdrawiam, żyjcie zdrowo, unikajcie cukru i liczcie kalorie, aha i posprzątajcie swój pokój...

użytkownik usunięty
szm_2

Nie ma żadnych czasów ostatecznych. Ewolucja będzie trwać do końca. Poczytaj sobie Księgę Urantii.

ocenił(a) film na 2

Ludzkość w ten czy inny sposób przestanie istnieć. Zapewne zniknie z Ziemi szybciej niż dinozaury. Księgi zostawiam wierzącym, niech sobie studiują. Nic im to jednak nie da, znikną tak jak ja i ich nie będzie. Tymczasem "enjoy the journey". Pozdrawiam

użytkownik usunięty
szm_2

Synowie Trójcy Pradawni Czasu - władcy superwszechświatów mają możliwość zarządzenia likwidacji inteligentnego życia. A istoty duchowe nie współpracują tak bezpośrednio ze zwykłymi śmiertelnikami, tylko za pomocą pośredników. Historia powstania Księgi Urantii to pokazuje.

Srogie piguły, Janek.

ocenił(a) film na 8
szm_2

Szkoda ze pod tym komentarzem wywiązało się tylko trollowanie, bo wedlug mnie, to jest jedyny komentarz podsumowujący istotę tego filmu. Ten film jest po prostu o powolnym staczaniu się w pustkę i o samodestrukcji. I rzeczywiście, reżyser filmu nie proponuje w nim żadnych rozwiązań, ale też nie musi. Dla mnie ten film jest po prostu obrazem współczesnego świata. Być może reżyser właśnie to chciał pokazać? W jakim stanie jest społeczeństwo które nie wierzy w nic i w którym samolubstwo i spełnianie własnych potrzeb jest jedyną wartością. W ktorym ludzie nie potrafia zapanowac nad wlasnym ciałem nawet. W tym filmie tak naprawdę nikt nie myśli o nikim poza sobą samym. I potem każdy z powodu jakis samolubnych decyzji cierpi.

ocenił(a) film na 5
luberkon

Przepraszam, ale co w związku z tym? Podać lusterko?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones