PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016720}
6,6 1 825
ocen
6,6 10 1 1825
7,5 25
ocen krytyków
Saint Omer
powrót do forum filmu Saint Omer

Nie pojmuję

ocenił(a) film na 3

Film do mnie nie trafił na żadnej płaszczyźnie. A przed seansem wszystko wskazywało, że rozłoży mnie na łopatki. Francja, różnice kulturowe, relacja matka - córka (sam mam trójkę dzieci), autentyczne kadry i niespieszny montaż oraz czytanie między wierszami. Niestety mimo tego film nie poruszył we mnie żadnej emocji. Ani podczas mowy końcowej adwokat, ani podczas opisu zbrodni. Nie budował. Zero emocji. Ziewanie. Wyczekiwanie końca. Może jestem za głupi, może film nie dla mnie. W mojej ocenie film momentami usprawiedliwia lub poddaje w wątpliwość zbrodnię dzieciobójstwa stawiając po przeciwnej stronie szali depresję, izolacje, szaleństwo, magię, współwinę partnera czy różnice kulturowe a nawet dawne i obecne relacje z matką. Nie zgadzam się z żadną postawioną w filmie tezą i rozważaniem.

Andrzej_Pacyna_2

Może nie usprawiedliwia, ale próbuję wyjaśnić pobudki. I moim zdaniem, bardzo dobrze, życie nie jest czarno - białe, warto poszerzać perspektywy. I mówiąc to, nie mam na myśli, że dzieciobójstwo, to żadna zbrodnia. Solidaryzuję się z Panem, jeśli chodzi o odczucia. Film nudził mnie, nie wzbudził żadnej mojej emocji. W skrócie: nic mnie nie obchodziło co tam się dzieje.

ocenił(a) film na 2
Andrzej_Pacyna_2

Fatalna narracja. Obraz jest w tym filmie zbędny, nic nie jest opowiedziane obrazem. Mogłoby to być nudne słuchowisko nie wiadomo o czym. Bo przecież niewiele się z tego filmu dowiadujemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones