PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117150}
7,2 555
ocen
7,2 10 1 555
Przyjaciel mojej przyjaciółki
powrót do forum filmu Przyjaciel mojej przyjaciółki

[ a na pewno w pierwszej trójce]. To co kocham u Rohmera: bohaterka na uczuciowym rozdrożu, nieśpieszna narracja, spokojne zdjęcia, długie dialogi między bohaterami....
Na pewno film nie dla wszystkich.

ocenił(a) film na 10
krdor

Zgadzam się z Tobą. To jeden z najlepszych filmów Rohmera.
Wielbiciele filmów nie dla wszystkich łączcie się!
A tak w ogóle, jaka szkoda, że nikt w Polsce jeszcze nie pomyślał o wydaniu chociaż kilku najlepszych jego filmów na DVD!

ledwosieznamy

no wlasnie! jestesmy europejczykami, a rynek jest zalany amerykanska komerchą.. znalezienie czegokolwiek rohmera, chabrola, techine'a etc graniczy z cudem, a jak juz jest dostepne, to cena zwala z nóg...

ocenił(a) film na 7
krdor

Witaj!
Fan/Fanka? Rohmera to rzadkość. Ja też uwielbiam jego filmy choć muszę przyznać że trochę się starzeją. Widziałem przed chwilą po latach "Przyjaciela mojej przyjaciółki". Pamiętam jak jeszcze w liceum zrobił na mnie ogromne wrażenie. Teraz ten film ma swój urok ale parę rzeczy mnie wkurza a najbardziej postać Blanche. Tak czy inaczej jestem ciekawy który film Rohmera najbardziej ci się podoba. Moim nr 1 jest "Kolekcjonerka" a na drugim miejscu Moja noc u Maud. Uwielbiam też "Zimową opowieść"

ocenił(a) film na 10
rondopicture

1. Kolekcjonerka; Przyjaciel..; Zielony promień; Kolano Klary - 10 pkt; 2.Paulina na..; Noce.. Opowieści letnia, wiosenna, jesienna - 9 pkt,; 3. Miłość po..; Piękne...;Cztery przygody..; Op. zimowa; Angielka i ... -8pkt
Tak oceniłem. Oczywiście jest to trochę względne. Jak piszesz rzeczywiście po latach trochę mniejsze wrażenie robią te filmy - ale na pewno pierwsze cztery są dla mnie nadal bardzo ważne.
Maud. [5] i Drzewo..[6] - niezbyt mi się podobały. W kolejce do obejrzenia czeka ostatni film Rohmera [ Miłość...]. Poluje na kilka starszych - zwł. Żonę.. - którą oglądałem kiedyś ale jej nie pamiętam. Pozdrawiam

krdor

Drodzy, gdzie ja to wszystko mogę obejrzeć, chociażby online pl. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
igabuk

No właśnie !!!
Takie filmy strasznie rzadko są w internecie. Typową klasykę [ Bunuel, Bergman itp] można jeszcze znaleźć a takie filmy mniej znane bardzo trudno.
Czasami są na Cinemaxie. Ja mam większość na VHS.

użytkownik usunięty
krdor

Liryczne kino gadane nie dla wszystkich kinomanów.Dużo o relacjach w kontekście przyjazni ,lojalności i odrębności.Emocje szklą się lekko ale wrażliwość uzupełnia.Nikt tak nie potrafi opowiadać bez zadęcia i z wyczuciem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones