PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8295}

Ofiary wojny

Casualties of War
7,6 16 591
ocen
7,6 10 1 16591
7,3 7
ocen krytyków
Ofiary wojny
powrót do forum filmu Ofiary wojny

Sąd wojenny skazał 4 żołnierzy na nast. kary: Diaz 8 lat, Hatcher 15 lat, Clark dożywocie, a sierżant Meserve 10 lat ciężkich robót. Dziwi mnie tak niski wyrok dla pomysłodawcy i głównego motoru zbrodni. Meserve dostał tylko 2 lata więcej od Diaza, 5 lat mniej od Hatchera (!), a powinien dostać conajmniej dożywocie jak Clark. Ktoś ma jakieś idee czemu tak nisko został skazany mózg tej całej zbrodni?

ocenił(a) film na 8
Sandport

Też mnie to zastanawia, być może bohaterskie czyny Meserve uznano za okoliczności łagodzące, Clark natomiast próbował zabić Erikssona, więc może dlatego dostał najwyższą karę - jednak w filmie nie było o tym wspomniane.

ocenił(a) film na 8
lorenzo_2

Piszesz,że wyrok Clarka był najwyższy bo próbował zabić Erikssona.Nie tylko dlatego,to w końcu on podźgał nożem ofiarę,nie miała szans by przeżyć.

ocenił(a) film na 8
Sandport

Cóż,,,może wyrok dla sierżanta był tak niski z racji zajmowanego stopnia w armii?Im wyżej ktoś siedzi tym trudniej go dosięgnąć?Poza tym wydawał się troszkę niezrównoważony...Ale powinien mieć chociaż wyższy od Hatchera.

ocenił(a) film na 8
Pyskata_Blondynka

Rzeczywiście dziwna sprawa z tymi wyrokami. Szkoda że w filmie pokazano to dość pobieżnie. Również uważam że sierżant powinien dostać znacznie surowszy wyrok, nawet dożywocie. Inne sprawa to różne kary dla Diaza i Hatchera. Wydaje mi się że ich wina była podobna, tzn. brali udział i gwałcie i strzelali do ofiary. Dlaczego więc pierwszy z nich dostał 8 lat, a drugi 15?

Sandport

Hatchcher - po złożeniu apelacji wypuszczony na wolność, udowodnił, że złamano jego prawa konstytucyjne
Diaz - karę skrócono do 22 miesięcy
Clark - 8 lat więzienia z możliwością starania się o zwolnienie warunkowe po 4 latach
Meserve - jw.

ocenił(a) film na 8
ivaxxavi

To bardzo ciekawe co piszesz, czy mozesz podac zrodlo tych informacji? Gdzie mozna przeczytac o tej sprawie wiecej?

Sandport

Dane na podstawie angielskiej wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_War#Aftermath_for_the_real_soldiers

Niestety trudno znaleźć informacje w języku polskim. Jak coś mi wpadnie w ręce, dam namiary.

ocenił(a) film na 8
ivaxxavi

Dzieki serdeczne. Info bardzo przydatne. Nie wpadlem, by sprawdzic wikipedie. A angielski nie problem :) Zyje w kraju, gdzie ten jezyk jest urzedowym :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones