PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1001}
7,1 122 085
ocen
7,1 10 1 122085
7,1 28
ocen krytyków
Mission: Impossible
powrót do forum filmu Mission: Impossible

Klasyka

ocenił(a) film na 8

Absolutna klasyka, etap końcowy drogi na szczyt dla Cruise. Jest tu i akcja, i sensacja, i film szpiegowski, i w końcu heist movie. Mieszanka dobrze dobrana, w odpowiednich proporcjach. Jest co prawda kilka mniejszych lub większych błędów i niedociągnięć realizacyjnych (powalił mnie na ziemię ten odgłos 'klopsa' podczas śmierci w windzie jednego z bohaterów), jednak ogólne wrażenie jest bardzo dobre. No i legendarny motyw dźwiękowy, obok 'Gliniarza z Beverly Hills' chyba najbardziej znany i najłatwiej rozpoznawalny z całej muzyki filmowej świata.

ocenił(a) film na 8
Kruczysko

Zgadzam się. Film, w którym trzeba troszkę pomyśleć nad niektórymi wątkami. Nakręcony w starym stylu, zupełnie inny od kolejnej części-papki J. Woo., w którym główny bohater potrafi wszystko prócz latania :) Błędy niestety ma, mnie najbardziej przeszkadzał ten cały cyrk w pociągu, a potem w tunelu z helikopterem. Było to strasznie naciągane dla lepszego efektu, a wyszło raczej mało realistycznie (bo przecież helikoptery w tunelach nie latają). Tamte efekty bardzo się dziś zestarzały, sztucznie wyglądały eksplozje z czerwoną poświatą. Ale sam film naprawdę ok. Jak mówiłeś - absolutny klasyk. Motyw muzyczny był ściągnięty z serialu przecież, a przeróbki dokonali muzycy..... U2. Adam Clayton i Larry Mullen, więc nie ma się co w sumie dziwić, że utwór ten stał się już legendarny i tak często kopiowany, parodiowany w wielu reklamach czy skeczach kabaretowych itp. He, he, he jak przypomnę sobie, że pierwszy raz ten film oglądałem na VHS z wypożyczalni video... :) :)

ocenił(a) film na 10
unnamed_gunman

A skąd ten wniosek, że helikopter w tunelu nie poleci, przecież w tunelu jest powietrze. To wirowanie połączone ze skokiem łopat sprawia, że ciśnienie nad nimi maleje, a pod nimi wyrasta przez co powstaje siła nośna skierowana ku górze, która unosi maszynę w powietrzu. Największym problemem dla helikoptera jest rozrzedzone powietrza (mniejsza efektywność wirnika i pogorszona praca silnika) bo kiedy powietrze się rozrzedza, tej siły nośnej jest coraz mniej, a przecież w tunelu panuje prawie normalne ciśnienie powietrza.

ocenił(a) film na 5
Kruczysko

Nie zgodzę się. Jak już napisałem na forum tego filmu - niby klasyka ale z nagród film zdobył głównie złote maliny, a co do Cruisa to po Mission Impossible kręconego w 95 r. to miał kilka lat przerwy (najdłuższa w karierze) i poza epizodem u Andersona i występem w Oczach następny film zagrał dopiero w 2000 r. A reżyser De Palma właściwie nie dostał już żadnego filmu do zrobienia (oprócz B-klasowych oczu węża i misji na Marsa). Wiec niby hit klasyk ale jedyny sukces jest taki że zrobiono kolejną (tragiczną) cześć ... i że jakimś cudem po tej tragedii zrobiono kolejne (już lepsze).

ocenił(a) film na 10
mercx

https://www.youtube.com/watch?v=SXdYsoQcfj8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones