PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9054}

Mój brat Kain

Raising Cain
6,1 1 801
ocen
6,1 10 1 1801
6,6 5
ocen krytyków
Mój brat Kain
powrót do forum filmu Mój brat Kain

A ściślej De Palma kłania się Hitchcock'owi,a dokładniej jego "Psychozie" i muszę przyznać,ze robi to rewelacyjnie. Film to "one man show" Johna Litghowa-znakomitego aktora charakterystycznego,specjalisty od Czarnych Charakterów (patrz Clifhanger),który ma,jako Cain (i nie tylko) prawdziwe pole do popisu. Film ma świetny klimat sennego koszmaru,przy tym bywa niewymownie zabawny. Jest to na pewno jeden z najlepszych filmów De Palmy. Polecam.

kinoman77_filmweb

SPOILER
Moim zdaniem brawa należą się także Frances Sternhagen za drugoplanową rolę Psychiatry. Na szczególną uwagę zasługuje trwająca 5 minut, nakręcona jednym ujęciem scena przesłuchania bohaterki kiedy wraz z dwoma policjantami udaje się do kostnicy. Minus za fatalnie wykreowaną postać Lolity Davidovich, ale to już nie wina samej aktorki tylko tego jak zostało to wszystko nakręcone. W jednej scenie rzuca się na Cartera po tym jak udało Jej się wydostać z tonącego samochodu i wyglada jak żywy trup a za chwilę siedzi piękna, umalowana i wyfryzowana na komisariacie uśmiechając się i tuląc do swojego kochanka podczas gdy Jej dziecko siedzi gdzieś porwane przez psychopatę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones