PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93093}

Intensywność

Intensity
6,9 314
ocen
6,9 10 1 314
Intensywność
powrót do forum filmu Intensywność

Film naprawdę dobry. Trzyma poziom. Niektóre sceny wręcz zaskakują pomysłowością bohaterów choć można było by je zrobić jeszcze lepiej. Niestety choć film zasługuje na 8 daje 6 za następujące wątki:
---<SPOJLER>----
1. Starsza pani idiotka (jeśli nie gorzej) czyli znów ludzie nie potrafią sie komunikować choć gadają w tym samym języku.
2. wilki (co to wogóle miało być? Nieudolna kalka książki?)
3. Zakończenie Sory on naprawdę nie widział tej kałuzy? Pierwsze co mi przyszło na myśl ( i pewnie nie tylko mnie) to zamknij matole te drzwi koło których stoisz.
4. Psy (co na końcu już ich nie było???)
5. i oczywiście mnóstwo okazji w których mogła go zabić (np na początku gdy stałą z nożem za przyczepą)

ps. film z początku bardzo przypominał mi bardzo nieudany film pt "Blady strach"

ocenił(a) film na 5
mr_freeman

Witam mr_freeman próbowałem pisać prywatną wiadomość lecz nie wiem czemu nie mogę, chciałbym obejrzeć ten film. Niedawno czytałem książkę i chętnie bym zobaczył jak została ujęta w filmie! Jeśli posiadasz ten film nadal czy mógłbyś go wrzucić na serwer lub udostępnić mi w jakiś inny sposób? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
mr_freeman

Przeczytałeś już książkę? Bo jeśli tak (a od naszej ostatniej dyskusji już trochę minęło, więc miałeś na to czas), to część twojej wypowiedzi nie ma prawa bytu (tak przynajmniej myśle, a konkretnie chodz mi o punkt 2.).

ocenił(a) film na 6
Shiloh

Nie przeczytałem gdyż w tym okresie mojego życia czytam tylko książki które mnie czegoś uczą lub poszerzają punkt widzenia (nie, nie ucze sie już). Szkoda mi czasu na inne.
Legald - postaram sie niedługo upnąć film na jakiś serwer i go tu zapodać.

ocenił(a) film na 5
mr_freeman

Nie ma potrzeby film już zdobyłem i obejrzałem, ale dzięki

ocenił(a) film na 9
mr_freeman

Odkopię temat sprzed niemal dokładnie sześciu lat, bo chcę odnieść się do Twojej wypowiedzi.
<SPOILERY>
1. Ta kobieta była bardzo zdziwaczała sama w sobie a jak zrozumiała powagę sytuacji to wpadła w panikę, stąd takie zachowanie. Element scenariusza, żeby nie było zbyt zwyczajnie.
2. Nie czytałem tej książki więc nie mogę napisać nic nt. odniesień do powieści ale co w tym dziwnego że były tam wilki? Dom był na odludziu, w głębokim lesie, to był jakiś górzysty teren, jak dla mnie to nie jest zarzut.
3. Też się zdziwiłem, niby taki przebiegły a nie zauważył kałuży ani nie wyczuł zapachu rozlanej benzyny? Tak, słabszy moment filmu, bo nielogiczny. Lepiej byłoby bez tej kałuży a tylko chlust z kontenera czy butelki.
4. Tak samo jak 3.; też się zdziwiłem. Uproszczenie scenariusza. Jak Chyna wracała po Ariel to musiała wjechać samochodem w murek, wybić szybę w oknie dachu auta i z tego dachu wskoczyć do domu, dewastując przy tym drzwi. A jak uciekają z domu po raz kolejny to wychodzą sobie normalnie przodem, bez żadnej ochrony i nic im się nie dzieje. Choć tutaj może być sensowne wyjaśnienie: psy przestały być agresywne bo widziały że właściciel wrócił na teren posesji i mogły zaatakować tylko kogoś kto wkroczyłby z zewnątrz.
5. Tu też jest sensowne wyjaśnienie: Chyna nie mogła go zabić bo koniecznie chciała żeby doprowadził ją do Ariel; gdyby go zabiła na stacji to nigdy by jej nie znalazła. Wiem, można by po numerach rejestracyjnych samochodu namierzyć adres, sprawdzić posesję itd. ale to już wykracza poza scenariusz, liczyły się motywy i działanie głównej bohaterki.

mr_freeman

Ciekawe, czy z tym filmem to jeszcze aktualne (nie mogę wysłać prywatnej wiadomości). Chociaż bardziej, niż na filmie zależało by mi na napisach, polskich lub angielskich. Niestety miejscami aktorzy trochę mamroczą lub muzyka zagłusza dialogi i mam problemy ze zrozumieniem co mówią.

Doris1981

Jest z napisami na pewnym trzyliterowym znanym portalu filmowym zaczynającym się na literę "C"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones