PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011953}

IO

6,1 14 035
ocen
6,1 10 1 14035
6,4 43
oceny krytyków
IO
powrót do forum filmu IO

wiem, że filmu nie można rozumieć dosłownie, ale prośba o wyjaśnienie jak rozumieć kilka wątków

1. jaki był symbol tego syna marnotrawnego wracającego do domu we Włoszech, co symbolizowało to, że był księdzem hazardzistą, a matka Francuzką?

2. jak rozumiecie to, że osioł wychodzi z pięknego dworku we Włoszech, idzie gdzieś na most, a potem od razu do rzeźni? Most rozumiem jako przejście z życia do śmierci... ale jak tam się znalazł? i potem jak w rzeźni?

3. z jakiego powodu zabito kierowcę ciężarówki, jeśli on ani nie zgwałcił tej kobiety, ani mu nie ukradziono samochodu?

4. czy scena, jak ptak pada od śmigła wiatraka rozumiecie, jako sprzeciw Skolimowskiego do elektrowni wiatrowych (jako rzeczy ingerującej w przyrodę)?

talkingturkey

Ot to, dokładnie nad tym samym się zastanawiam. Myślałam że byłam zbyt zmęczona i coś mi umknęło. Bo kompletnie nie które sytuacje , nie wiadomo skąd, po co i dlaczego.

ocenił(a) film na 9
talkingturkey

Nie wiem, czy to ci pomoże, ale moim zdaniem Skolimowski chciał przedstawić swoje widzenie na naturę ludzką, choćby w scenie z ultrasami.

ocenił(a) film na 3
talkingturkey

ad. 1. Nic. To pusty symbol. ad. 2. Już bardzie symboliczna jest ta ścieżka niż trywialny symbol mostu. To jak się znalazł nie ma znaczenia. To jedyna dobra scena w tym filmie. ad. 3. Nie ma znaczenia. Chodzi pewnie o wszechobecne zło. Ludzkie zło. ad. 4. Nic pusty symbol. Możesz go interpretować tak jak to napisałeś.

ocenił(a) film na 8
talkingturkey

Kobieta w tirze była jako wabik, by uśpić czujność kierowcy. Nikt nie chciał okraść go z towaru, bo jak to przewieść, ale już z pieniędzy które kierowca miał tak, to niestety częsty proceder, dlatego kierowcy tira pomimo stereotypow nie zapraszają do siebie do kabiny pań lekkich obyczajów, bo wiedzą, że może skończyć się to kradzieżą, albo czymś gorszym.

ocenił(a) film na 10
talkingturkey

Jesli jakis czlowiek, widzac w srodku nocy przerazonego, glodnego i zmarznietego czlowieka, ktory nie rozumie jezyka, najprawdopodobniej jest uchodzca, ofiara handlu ludzmi, przemocy, gwaltow... i jedyne co widzi, to zabawke do sp*szczenia, to pokazuje kim jest. Byc moze byly tam dwie kobiety i po prostu unieszkodliwialy kolejnych gwalcicieli. Jeden z niewielu radosnych momentow w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones