PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6248}

Hubal

7,5 10 483
oceny
7,5 10 1 10483
Hubal
powrót do forum filmu Hubal

Moim marzeniem jest, żeby powstała nowa wersja "Hubala". Tzn., chciałbym, żeby scenariusz pokazał całą historię mjr Hubala od początków działań kampanii wrześniowej(bez zakłamań, bo wiadomo, że już nie ma cenzury-chyba?). Aż do rozwiązania OWWP - czyli do 25.06.1939r.
Tu chciałbym zacytować mikamwes:Ja ma zdanie odmienne co do tej muzyki i świetnych scen batalistycznych. Muzyka to kwestia gustu i mi się w ogóle nie podobała, szczególnie podczas większości szarż na koniach (taka jakaś lekka zupełnie nieoddająca nastroju). Jakoś śmiać mi sie z tego chciało, właśnie dzięki tej muzyce(jak z "Bonanzy" czy z czegoś). Teraz sceny batalistyczne. Moim zdaniem bardzo zalatują naftaliną. Już nie chodzi o marne wybuchy czy wystrzały z pistoletów (z karabinów maszynowych to jeszcze strzelali ślepakami natomiast z pistoletów to udawali tylko - efekt tragiczny)ale o grę aktorów i statystów. Teatralne upadki, walka na kolby lub na szable polegająca na niemrawym dotykaniu się, ogólny brak dynamizmu, sztuczność i drętwota. Udźwiękowienie standardowo jak na tamte czasy fatalne. Fabularnie nie było źle. Oglądałem z zainteresowaniem. Aktorzy grali całkiem przekonywująco (prócz tych scen walki oczywiście)a główna rola Filipskiego bardzo mi się podobała. Jak dla mnie 6/10.

ocenił(a) film na 9
ooleks65

Przepraszam, ale jestem cienki w te klocki na kompie i muszę sam sobie dać odpowiedź (tylko jedno kliknięcie i d..a zbita)
Ciąg dalszy:
mikamves! Masz racje, cyt ". Teraz sceny batalistyczne. Moim zdaniem bardzo zalatują naftaliną." Sam oglądnąłem ten film po raz setny, któryś tam raz z kolei. I znajduję dużo niedoskonałości w tym filmie. Ale moim zdaniem jak na tamte czasy , to była wg mnie rewelacja. Niestety takie czasy. Lata siedemdziesiąte i komuna i cóż tu dużo wymagać?
Dlatego chciałbym, żeby powstała nowa wersja. Wiadomo możliwości są teraz o niebo lepsze. Tylko jest jeden mały-wielki problem-KASA!!!
Co do obsady głównej roli to widziałbym w niej B. Lindę , lub kogoś nie znanego. To jest tylko moja sugestia.
Pozdrawiam.

ooleks65

Osobiście boję się nowych wersji takich filmów. Bo na 100% będziemy w nich mieli: sceny akcji w typie Bonda, seks bez zahamowań, walkę z komunizmem (którego jeszcze w Polsce prawie nie było) a w głównej roli Kondrata albo Lindę (chyba, że zdążą przejść na emeryturę). Moim zdaniem Kondrat już byłby lepszy, bo Linda to jest dno totalne z powodu szczurkowatego wyglądu, niskiego wzrostu, głupich min i zerowego talentu aktorskiego. A najlepiej gdyby w ogóle nie zrobili nowej wersji.

ocenił(a) film na 9
Franio

Franio trochę przesadzasz. Uważam że w Polsce są odpowiedzialni reżyseży i nie zrobiliby filmu w typie Bonda plus sex .Przykład- ktoś taki jak Hoffman(mam nadzieję, że dobrze to nazwisko napisałem.Co do obsady aktorskiej to nie widzę ani Konrada, ani Lindy. Tu pasowali by jacyś nie znani aktorzy. Takich u nas nie brakuje(przykład-teatr).
Niestety film pt "Hubal" został wyprodukowany w czasach komuny i dużo tam było zakłamania..
Chciałbym, co by historia mjr "Hubala" była ukazana od pierwszego września ,aż do czerwca, czyli do rozwiązania oddziału, uważam 'że oprucz mjr "Hubala" istnieli jeszcze Hubalczycy.

ocenił(a) film na 8
Franio

Mariusz Bonaszewski w roli Hubala spisałby się z pewnością doskonale.

ocenił(a) film na 6
ooleks65

Statyści w scenach walki = fatalnie. Mocno raziło po oczach.

ooleks65

pomysł z nową wersją zły nie jest, ale jest to nieco ryzykowne. obawiam się że mogliby to spieprzyć jakimiś wątkami miłosnymi z Wesłowskim, Zakościelnym itp, co jest typowe dla dzisiejszego polskiego kina. poza tym dziś w filmach treści patriotyczne są znacznie upraszczane i utożsamiane z np. rzucaniem się pod czołg lub podobnymi- tak aby widz nie musiał się wysilać lub co gorsza- aby nie musial przypadkiem znać tła wydarzeń już przed filmem.

ooleks65

Coś popieprzyłeś z tą datą kolego...

ocenił(a) film na 9
stanislaff

Zgadza się! To nie był 39'-tylko40'. Bardzo słuszna uwaga. Pozdrawiam.

ooleks65

ooleks65 ile masz lat że ci się śmiać chce w trakcie scen batalistycznych z taką a nie inną muzyką?Tu jest wszystko na swoim miejscu, film dopracowany do ostatniego guziczka.

ocenił(a) film na 9
bapoza

bapoza(ona,lub on???) Nie wiem gdzie wyczytałeś cyt " ooleks65 ile masz lat że ci się śmiać chce w trakcie scen batalistycznych z taką a nie inną muzyką?"
Odpowiadam: nigdy nie śmiałem się z muzyki i scen batalistycznych( jak dla mnie, to na lata 70-siąte, to jest rewelacja!!!!).
A latek posiadam czterdzieści i pięć. Film pt Hubal "wywarł na mnie kolosalna wrażenie! W wieku dziesięciu lat miałem dylemat(film był dozwolony od lat dwunastu i , czy mnie wpuszczą?)
Teraz chciałbym, żeby powstał film bez zakłamań politycznych!!! Wiadomo, że Hubal walczył też z Sowietami!

pozdrawiam!!!

ooleks65

A walczył, walczył. I to nawet jest w filmie.

ooleks65

Ciezko przedstawic pewne fakty, gdyz z punktu widzenia dzisiejszej historii sa one niewygodne. Pamietna scena, kiedy mjr Hubal wystosowal epistole do dowodztwa, ze rozkazy Grabicy ma w dupie... Nie mozna umniejszac roli i ujmowac zaslugi Grota-Roweckiego, a faktem jest, ze sprzecznosci miedzy nimi ,utrudniaja obiektywne przedstawienie owych zdarzen (na niekorzysc Hubala). Jezeli interesujesz sie tematem, polecic moge ksiazke Melchiora Wankowicza " Hubalczycy" wszakze wiekszosc informacji (jak i scenariusz filmu) powstal w oparciu o nia

ooleks65

Major Henryk Dobrzański ma być w prostej linii potomkiem Zawiszy Czarnego takie krążą pogłoski nie wiem czy prawdziwe

ocenił(a) film na 9
ooleks65

Lepiej, żeby nie powstała nowa wersja Hubala, gdyż mogłaby się skończyć takim samym blamażem jak bitwa warszawska. Jest jeszcze jeden problem dotyczący nowej wersji. Aktorzy.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
sniper15

Hmmm... Aktorzy... Właśnie...Filipskiego chyba nikt nie zastąpi, tak samo jak mjr Hubala.

ocenił(a) film na 8
sniper15

o tym samym pomyslałem ,juz wole zeby to nakrecili amerykanie w roli głównej Russell Crowe

ocenił(a) film na 8
tomasz_nowak6

Aleś mi tym Crowem smaka narobił... Byłby fantastyczny :)

ocenił(a) film na 7
ooleks65

Jeżeli masz na myśli remake, to aż strach się bać co by było jakby tam wleciały Mroczki, Cichopki i Szyce. Lepiej wyrzuć z głowy takie myśli.

ocenił(a) film na 10
ooleks65

Zastanawiam sie skąd tyle półmózgów na filmwebie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones