PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31681}

Grona gniewu

The Grapes of Wrath
7,5 3 807
ocen
7,5 10 1 3807
7,5 11
ocen krytyków
Grona gniewu
powrót do forum filmu Grona gniewu

Witam. Zauważyłem zarówno na wiki, jak i w Waszych komentarzach, że zakończenie filmu różni się od, jak mówicie, świetnego zakończenia książki. Czy ktoś byłby na tyle miły i w skrócie przedstawił jak kończy się książka? Na chwilę obecną nie będę miał możliwości jej dorwać, a szczerze mówiąc bardzo mnie to ciekawi.
Dzięki! :)

pzb39

strony gdzie przebywają Joadowie przy zbiorach bawełny nawiedza ogromna powódź, rodzina chowa się w jakiejś stodole przed powodzią, ale w stodole już jest jakiś starszy mężczyzna i jego mały synek, mężczyzna jest bardzo osłabiony bo całe jedzenie dawał synkowi i mówił że nie jest głodny a teraz by przeżyć potrzebuje czegoś, i matka Joadów z Rose of Sharon dogadują się spojrzeniem "dzielna córka" woła matka, wszyscy wychodzą ze stodoły zostaje tylko stary dogorywający mężczyzna i Rose of Sharon (który przed chwilą urodziła martwe dziecko) i Rose of Sharon kładzie się koło mężczyzny (by nakarmić go mlekiem z piersi) i tak oto kończy się książka, nie wiemy co dalej z rodziną, ta ostatnia scena w książce daje jednak nadzieje że co by się nie działo ci ludzie i tak sobie poradzą, jest to jedna z niewielu optymistycznych dających nadzieję scen ... sorry że wprowadzałem jakiejś grozy ale nie chciało mi się :D filmu nie widziałem ale zamierzam obejrzeć

ocenił(a) film na 9
niemam93

Z dużym opóźnieniem, ale dzięki za wyczerpującą odpowiedź! A zatem trzeba będzie zdobyć książkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones