PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33147}
6,6 12 654
oceny
6,6 10 1 12654
5,7 7
ocen krytyków
Flashdance
powrót do forum filmu Flashdance

jeśli...

ocenił(a) film na 8

..jeśli ten film również doczeka się re-make'u takiego jak 'Footloose' to popełnię harakiri. Albo sepuku.

JaMajka69

Rottentomatoes.com na dzień dzisiejszy:

Footloose (1984) - 5.6/10, przychylność krytyków: 57%,
Footloose (2011) - 6/10, przychylność krytyków: 71%.

To tak w ramach ciekawostki ; ), bo osobiście nie widziałam jeszcze żadnego.

ocenił(a) film na 8
MademoiselleDrama

zdecydowanie popełniam harakiri.

ocenił(a) film na 8
JaMajka69

Dobiję Cię: w 2007 powstał remake 'Hairspray' z Zakiem Efronem :)

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

wiedziałam o tym, ale nie obejrzałam. ejmen.

ocenił(a) film na 8
JaMajka69

po co oglądać te rimejki, skoro teraz mamy inne realia, film muzyczny to w klimatach jakichś (s)rapów będzie, albo dokładna kopia starej wersji.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

jakbym mogła, to bym się w grobie przewróciła, patrząc na to, co teraz robią z zajebistymi filmami, ale cóż począć, żyję i muszę na się temu przyglądać.

ocenił(a) film na 8
JaMajka69

mnie dobija to, że niedługo aktorzy mogą przestać być potrzebni (coraz lepsze efekty...) i bez 3d nie będzie mowy o kręceniu w ogóle. Cóż, Bozia nie dała urodzić się w 1940 w Little Italy i przeżyć najlepszych czasów :/

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Ano. Jedynym filmem, który obejrzałam w 3d, były rybki i to było fantastyczne, bo ogólnie to mnie to całe 3,4,5,6,7,273846238746d wcale nie jara i wolę sobie obejrzeć jakiś starszy film.

użytkownik usunięty
MademoiselleDrama

Ściągnęłam oba filmy "Footloose". Oba obejrzałam.
Stary zostawiłam, nowy skasowałam.

Jest wiele podobieństw, ale i wiele różnic. Muzyka lepsza w starej wersji, bo w nowej za dużo raperskiego gniota, Nowy jest dla małolatów z obecnej epoki, a nie dla 30stoparolatków jak ja.

JaMajka69

Niby widzę, że temat z listopada, ale nie mogłam się powstrzymać.
Droga znawczyni, otóż Harakiri a Sepuku to jedno i to samo z tym, że harakiri to wulgarniejsza w tłumaczeniu nazwa. :3

ocenił(a) film na 8
Megan_Black

w wikipedii to przeczytałaś?

JaMajka69

Nie, nie w wikipedii, wiem to z własnych źródeł.

ocenił(a) film na 8
Megan_Black

to dziwne, bo wykładowca uniwersytecki sądzi inaczej.

użytkownik usunięty
JaMajka69

Z Wikipedii:

Seppuku (jap. 切腹?) – japoński rytuał samobójstwa poprzez rozpłatanie mieczem wnętrzności, nazywany również harakiri (jap. 腹切り "hara" znaczy "brzuch", "kiri" to rzeczownik odczasownikowy oznaczający 'cięcie'; zwrot w Japonii uznawany za wulgarny?), kappuku (jap. 割腹?) lub tofuku (jap. 屠腹?).

Według tradycji japońskiej dusza mieściła się właśnie w brzuchu, gdzie też, jak wierzyli, umiejscowione były uczucia. Rozcięcie brzucha miało być dowodem niewinności samobójcy i okazania szczerości jego zamiarów. Po śmierci był oczyszczany ze wszelkich zarzutów.

użytkownik usunięty
JaMajka69

Wykładowcy nie są nieomylni. Moja pani prof. hab. twierdziła, że język angielski należy do języków romańskich oraz św. Tomasz stworzył augustynizm.
Tylko ja zaprzeczyłam na ponad setkę studentów.

użytkownik usunięty
JaMajka69

Zamiast popełniać seppuku, radzę rozsiekać kataną tych, co tworzą kolejne "rimejki".

ocenił(a) film na 8

Myślę, że trzeciego bym nie zniosła ;-D

JaMajka69

Poczekaj na remake Dirty Dancing :)

ocenił(a) film na 8
Danio31b

nie... serio? mają zamiar?

JaMajka69

To taki żart był :) .Narazie nie planują ale patrząc co się teraz dzieje to i tak pewnie kwestia kilku lat jak zobaczymy "nowe" Dirty Dancing

JaMajka69

Jeszcze niedawno czytałem z rok-półtora temu że w 2013 ma wyjść nowe Dirty Dancing. W tym roku już nie wyjdzie. Coś im nie poszło. Nie wiem dokładnie dlaczego. Ale nie wykluczone że w najbliższym czasie doczekamy się remake Dirty Dancing.

http://starseeker.com/2014-movie-release/dirty-dancing-2013-dirty-dancing-remake -is-coming/

Głównym problemem pozostaje muzyka. W oryginale była wspaniała. Można jej słuchać bez końca. W tym nowym pewnie dadzą jakąś "łupanke". Do nowej werscji scenariusz napiszę Brad Falchuk z Marią Maggenti. Premierę zaplanowali na lato 2014 roku.

JaMajka69

http://www.filmweb.pl/news/Nowe+%22Dirty+Dancing%22+dopiero+w+2014+roku-86024

Dorzucam jeszcze artykuł tym razem w języku polskim z Filmwebu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones