PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33311}

A jednak żyje

It's Alive!
5,2 1 299
ocen
5,2 10 1 1299
4,8 4
oceny krytyków
A jednak żyje
powrót do forum filmu A jednak żyje

Kupiłem ten film na VHSa za 2zł z upadłej wideoteki. Przed obejrzeniem, po zobaczeniu kilku komentarzy, ocenie i opisie nie spodziewałem się rewelacji. Jednak moje zdziwienie było potężne po tym co zobaczyłem na ekranie mojego TV. Film jest rewelacyjny i bardzo wzruszający, widzimy jak stan psychiczny bohaterów zmienia się niczym kalejdoskop. Radość, duma, przygnębienie, ból, miłość, wzruszenie, cirpienie - tego i o wiele wiecej doznaje ojciec "dziecka". Sam mutant jest bardzo ładnie wykreowany jak na lata '70. Krwawe sceny, lokacje, muzyka i heroiczny finał czynią ten film czymś wyjątkowym przed czym powinniśmy uchylić głowe.. 10/10

Smr

Kawał dobrego dramat-horroru. Wciąga i jest klimatyczny.

ocenił(a) film na 10
Smr

film taki sobie :(

ocenił(a) film na 6
jerzu99

A jednak da się obejrzeć ;)...film stary, ale ma swój specyficzny klimacik i porządną oprawę muzyczną co może nie czyni go odrazu arcydziełem, ale za to nie da się go umieścić razem ze współczesnymi gniotami tego gatunku. Należy też docenić gre aktorską. Polecałbym jednak tylko fanom gatunku, a nie szerszmu gronu.

Smr

Jeden z nielicznych horrorów z tamtych, VHS-owych lat, gdzie tak wiele uwagi poświęcono cierpieniom monstrum i psychice bohaterów. Reżyser chciał chyba wrócić do wymowy powieściowej Frankensteina Marry W. Shelley, nawet przywołał tamto monstrum w jednym z dialogów. Szkoda, że ostatni raz widziałem to gdzieś u schyłku 80.
Może te pochwały trochę na wyrost, bo film Cię pozytywnie zaskoczył, ale to na pewno wyróżniające się dziełko, tak pod względem pomysłu, jak i realizacji.
PS. B. Paszylk odradzał ten film ojcom, a ja jestem ojcem od 4 miesięcy. Fajnie byłoby się sprawdzić :)

ravQ

Co chcesz sprawdzać, przecież już to widziałeś? Pewnie chciałeś się pochwalić swoim ojcostwem, ale to nie wielkie osiągnięcie, bo aNy fool with a dick can make a baby

Detoksynator

On ojcostwem, a Ty angielskim. Jeśli chodzi o majstrowanie dzieci to jak się okazuje nie każdy może się tym pochwalić.

ocenił(a) film na 7
Smr

Smr, masz jeszcze tę kasetę? Nie chcę odkupić, ale kto wie ile teraz może być warta...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones